Saubere Toilette im Bad mit weißen Fliesen als Panorama

Zaparcia.com.pl

W dzisiejszych czasach zaparcia (obstipatio, constipatio, obstructio) stanowią coraz większy problem, już nie tylko dla kobiet, ale również dla coraz młodszych dziewcząt. Dotykają one również mężczyzn. Dawniej sądzono, że oddawanie stolca raz dziennie jest objawem zdrowia, jednak w świetle ostatnich badań wiadomo, że nie jest to bezwzględna konieczność. Jeżeli więc wypróżniasz się co dwa, trzy dni, możesz spokojnie przyjąć to za normę. O problemach z wypróżnianiem mówimy dopiero wtedy, gdy stolec oddawany jest rzadziej i w wyniku tego odczuwasz dyskomfort.

Pierwszym objawem zaparcia jest bardzo twardy stolec, którego wydalanie połączone jest z bólem i dużym wysiłkiem. Pozostałymi objawami są: mdłości, utrata łaknienia, zawroty głowy, odbijanie oraz wzdęcia. Taki stan określamy jako chorobowy – wywołany on jest truciznami, które nie są wydalane z organizmu.

Zaparcia.com.pl powstały dla wszystkich tych, którzy mają problemy z przemianą materii i chcieliby zmienić ten stan. U nas znajdziecie sposoby na zaparcia, diety zwalczające tą dolegliwość, poczytacie o przyczynach zaparć. Strona stworzona jest również dla wszystkich tych, którzy podzielić się chcą swoimi doświadczeniami w zwalczaniu tych kłopotliwych stanów. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego tworzenia serwisu.


Dodaj komentarz