Porada dnia

Ogranicz spożywanie tłuszczów!
Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz wynosi ok 30gramów. Niekiedy nie zwracamy uwagi na to, ile tłuszczów zawierają produkty, które spożywamy na co dzień.

Zaloguj się


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Marketing

Reklama w serwisie

Kontakt


mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zaparcia w ciąży

ZAPARCIA W CIĄŻY - jak sobie radzić

W czasie ciąży bardzo wiele kobiet uskarża się z powodu uciążliwych zaparć. Jest to bardzo typowa dolegliwość w tym stanie, co jest spowodowane kilkoma czynnikami.

Po pierwsze – Wysoki poziom krążących w ciąży hormonów rozluźnia mięśniówkę jelit, co powoduje leniwą perystaltykę. Po drugie zaś – normalna aktywność jelit jest zahamowana przez ucisk rosnącej macicy. Nie oznacza to jednak, że zaparcia są nie do uniknięcia – jeżeli zastosujecie się do naszych rad, z pewnością zminimalizujecie ryzyko zaparć i powstawania hemoroidów (żylaków odbytu).

Jedz produkty zawierające jak największe ilości błonnika i unikaj wysoko przetworzonej żywności zapierającej, a jadaj świeże owoce i warzywa (surowe lub lekko podgotowane bez skórki), kasze, ciemne pieczywo, fasolę i groch i suszone owoce. Postaraj się również spożywać około pięciu-sześciu małych posiłków.

Jeżeli twoje ciało nie reaguje na zalecane zmiany dietetyczne, powinnaś dodać do swej diety trochę otrębów pszennych, jednak nie więcej, niż łyżkę stołową w ciągu dnia. Większe ilości mogą sprawić, że z twojego przewodu pokarmowego zostanie „wymieciona” zbyt duża ilość wartościowych składników pokarmowych potrzebnych twojemu dziecku i tobie samej. Wzbogać swoją dietę również o świeże soki owocowe i warzywne - efektywnie rozmiękczają one stolec i przesuwają naprzód pokarm w przewodzie pokarmowym.

Postaraj się również więcej ruszać – wybierz się codziennie na półgodzinny spacer, a w domu wykonuj regularnie ćwiczenia, które są bezpieczne w czasie ciąży. Jeżeli jednak zaparcia nie ustępują, koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem, gdyż nie służą one zdrowiu was obojga – ani twojemu, ani dziecka. 
GitStrony.pl - najlepsze strony w internecie